Prasa

Sitma - nowości
01/02/2014
IPEX 2014 - Sitma prezentuje nową generację maszyn

Targi IPEX 2014, które odbędą się w dn. 24-29 marca 2014r. w Londynie, będą okazją do zaprezentowania przez Sitmę dwóch nowych modeli maszyn, innowacyjnej maszyny Sitma WM10 do produkcji plastikowych obwolut ochronnych przedłużających żywotność podręczników i książek oraz nowej linii Sitma WM30 do pakowania wysokonakładowych druków transakcyjnych w papierowe koperty wytwarzane przez maszynę on-line z roli papieru z szybkościa do 30.000 zakopertowań na godzinę.

Obie maszyny, po raz pierwszy prezentowane szerszej publiczności, mają sprostać nowym wymogom rynku i stać się ważnym narzędziem dla drukarń i firm mailingowych w umacnianiu ich pozycji na rynku.

01/12/2012
Sitma w Świecie Poligrafii

W listopadowym numerze Świata Poligrafii, w dziale Introligatornia, ukazał się artykuł, opisujący działalność firmy Sitma.

Przeczytaj artykuł »

27/02/2012
Müller Martini i Sitma zawierają Umowę Partnerską

Producenci maszyn, Müller Martini (Szwajcaria) i Sitma (Włochy) podpisali umowę o współpracy. Przedsiębiorstawa z branży poligraficznej będą mogli korzystać z szerokiej palety systemów do wkładkowania oraz systemów do pakowania pojedynczych egzemplarzy w folię jak również ze wsparcia powszechnie dostępnego serwisu.

Światowy rynek indywidualnie insertowanych i pakowanych w koperty foliowe publikacji utrzymuje od lat tendencję wzrostową. Folie, poza doskonałą ochroną w czasie transportu, gwarantują dostarczenie do czytelnika kompletnego i w idealnym stanie produktu z wrzutkami, gadżetami czy kuponami. Ponadto, jak jest dowiedzione, w przeciwieństwie do pakowania w papier, pakowanie w folię ma mniej szkodliwy wpływ na środowisko. Ponieważ w niektórych krajach istnieje wymóg foliowania czasopism przesyłanych pocztą, coraz więcej firm z branży poligraficznej inwestuje w systemy in-line lub off-line ustawiane bezpośrednio za liniami do oprawy broszurowej i oprawy bezszwowej.

Aby zaoferować swoim klentom szeroką paletę systemów wkładkujących i foliujacych pojedyncze egzemplarze w folię, jak również kompleksową obsługę serwisową i dużą dostępność maszyn, szwajcarski ekspert w dziedzinie obróbki po druku Müller Martini i włoska firma Sitma, lider w obszarze systemów pakowania i mailingu podpisali umowę o współpracy. Dzięki naszej współpracy wzmacniamy ofertę w zakresie automatyzacji procesów produkcyjnych – mówi Felix Stirnimann z zarządu Müller Martini i ASris Ballestrazzi, prezes Sitma Machinery S.p.A. - Nasi klienci uzyskają wysokie bezpieczeństwo inwestycji i mogą znacznie zoptymalizować proces produkcyjny.

Sitma - Muller Martini

Zdjęcie: Od lewej: Lamberto Tassi (Prezes Sitma Machinery S.p.A), Aris Ballestrazzi (Prezes Sitma Machinery S.p.A), Felix Stirnimann (Zarząd Müller Martini) i Alois Hochstrasser (Dyrektor Müller Martini Marketing AG) podpisują porozumienie o współpracy miedzy Müller Martini i Sitma.